Zbuduj piękny profil na Instagramie dzięki presetom Lightroom

Instagram to medium społecznościowe, w którym głównym sposobem komunikacji są zdjęcia. By przyciągnąć zainteresowanie, muszą one być nie tylko piękne, ale również spójne, aby profil nie wyglądał jak tworzony przypadkowo.

Spójny profil

Tworzenie spójnego profilu na Instagramie nie jest łatwe i zajmuje mnóstwo czasu. Zdjęcia powinny mieć podobny styl, by tworzyły całość. W przeciwnym razie profil będzie wyglądał na przypadkowy, niechlujny i nieprzemyślany. Nie wzbudzi on wówczas zainteresowania i nie przyciągnie obserwujących. Dlatego zdjęcia należy poddać obróbce, żeby nadać im charakteru i stylu. Obróbka zdjęć to zajęcie czasochłonne i wymagające umiejętności. Bardzo przydatnym narzędziem są presety lightroom. Dzięki nim nawet laik z łatwością przygotuje fotografie spójne wizualnie.

Jak wykorzystać presety lightroom?

Presety lightroom to ustawienia służące do edycji zdjęć. Można kupić je w zestawach lub pojedynczo na stronie getprsts.pl. Ważne jest, by wybrać preset dedykowany określonej tematyce zdjęć. Takie ustawienia będą dla niej najbardziej optymalne. Preset umożliwia edycję jednej oraz całej serii fotografii. Z jego pomocą możemy ujednolicić nie tylko styl fotografii, ale także kolorystykę, a ponadto wyeksponować wybrane odcienie, ustawić kolor zaciemnienia, nasycenie bieli, naświetlenie i wiele innych opcji. Skutecznie wyostrzymy również elementy zdjęcia i poprawimy jego parametry. Zajmuje to niewiele czasu, gdyż jednym kliknięciem można automatycznie edytować zdjęcie.

Jak wybierać presety do obróbki zdjęć na Instagram?

Wybierając presety, należy zwrócić uwagę na ich format. By działały na każdym urządzeniu bez względu na wersję programu lightroom, powinny być zapisane w formacie DNG i XMP. Równie ważny jest styl presetów. Należy dobrać go tematyki swojego profilu. Dostępne są różne kolekcje presetów, dedykowane np. podróżom czy prezentacji ubrań. Są to optymalne ustawienia edycji zdjęć dla określonej tematyki. Dla osoby, która nie jest profesjonalistą, oznacza to najlepszy wybór pozwalający na uzyskanie odpowiednio edytowanych fotografii w jednym stylu. Stworzą one spójny profil, który przyciągnie obserwujących.

Presety lightroom to doskonały sposób na stworzenie spójnego i pięknego profilu na Instagramie. Nie wymagają specjalnych uzdolnień i pozwalają na szybkie, a przy tym efektowne edytowanie całej serii zdjęć.

Poprzedni artykułOprogramowanie marketingowe
Następny artykułUsługi księgowe dla firm i osób prywatnych – co najczęściej wchodzi w ich skład?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj