Outsourcing usług rachunkowych – zewnętrzne prowadzenie księgowości

Prowadzenie własnej działalności to ogromne poczucie swobody i niezależności, ale także szereg obowiązków, które niekoniecznie związane są z przedmiotem naszego biznesu. Jednym z największych wyzwań każdego przedsiębiorcy jest samodzielne prowadzenie księgowości. Na szczęście istnieją rozwiązania, które zaoszczędzą nasz czas oraz zasoby – mowa tu o outsourcingu usług rachunkowych.

Outsourcing usług księgowych – profesjonalna obsługa Twoich finansów

Prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach to wielowymiarowe doświadczenie, które w praktyce wymaga od przedsiębiorcy znajomości wielu odrębnych, zupełnie niezwiązanych z przedmiotem działalności obszarów. Dlatego też na przestrzeni kilku lat coraz więcej specjalistów wskazuje outsourcing jako formę optymalizacji prowadzenia biznesu, która pozwala skupić się na tym, co dla nas najważniejsze, oddając inne aspekty prowadzenia firmy zewnętrznym podmiotom, które najzwyczajniej w świecie znają się na swoich zadaniach. 

Księgowość to najlepszy przykład takiego obszaru, który warto zlecać firmie zewnętrznej. Już teraz, zgodnie z szacunkami firm konsultingowych, aż 65% firm zarejestrowanych w Polsce korzysta z usług księgowości zewnętrznej. Nic w tym dziwnego. Zakładając firmę, chcemy możliwie jak najlepiej świadczyć usługi lub produkować produkty związane z naszym zainteresowaniem i pasjami. Jednak by skutecznie walczyć o klienta i rynek, potrzebujemy czasu, którego z roku na rok jest coraz mniej. Czy mamy czas na edukowanie się w obszarach rachunkowych? Czy chcemy inwestować w pracowników, którzy zamiast rozwijać nasz biznes, realizują czynności podatkowe i księgowe? Znacznie lepszym rozwiązaniem jest oddanie tego obszaru działalności profesjonalnej firmie, takiej jak Centrumksiegowe.pl – Biuro rachunkowe, która zadba o przejrzystość naszych finansów i spełnienie wszelkich prawnych wymogów

Jakie usługi mogą być świadczone przez zewnętrzną firmę księgową?

Jakie konkretne usługi możemy zlecić firmie zewnętrznej, specjalizującej się w obszarze rachunkowości i finansów? W praktyce wszystko, co wiąże się z prawidłowym działaniem firmy od strony formalnej. Przede wszystkim biuro rachunkowe zajmie się prowadzeniem ksiąg rachunkowych lub podatkowej księgo przychodów i rozchodów, jeżeli prowadzimy księgowość uproszczoną. To najpopularniejsza forma współpracy na linii firma – biuro rachunkowe.

Na tym jednak wcale nie kończy się potencjał zewnętrznej firmy księgowej. W ramach dodatkowych usług możemy zlecić między innymi:

  • usługę stałego nadzoru księgowego;
  • rozliczanie wszelkich deklaracji podatkowych;
  • przygotowanie sprawozdania finansowego;
  • tworzenie zaawansowanych analiz finansowych.

To tylko niektóre przykłady dodatkowych aktywności, które możemy zlecić firmie zewnętrznej, samemu zajmując się rozwojem naszego biznesu. 

Dlaczego warto postawić na outsourcing usług księgowych?

Dlaczego każda firma, bez względu na profil działalności i status prawny powinna skorzystać z outsourcingu usług księgowych? Przede wszystkim ze względu na ogromne oszczędności – nie tylko pieniędzy, ale również czasu. Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych bez doświadczenia i odpowiednich kompetencji to wiele godzin edukowania się w tym zakresie i kolejne godziny spędzone na aktualizowaniu swojej wiedzy. W dynamicznym świecie zorientowanym na zmianę zapisy Ustawy o Rachunkowości mogą zmienić się nawet kilkukrotnie w ciągu roku. To z kolei prowadzi do sytuacji, w których przez własną niewiedzę realizujemy pewne czynności błędnie, co może być podstawą do naliczenia kary lub mandatu podczas cyklicznej kontroli skarbowej. 

Profesjonalne usługi księgowe to pewność, że wszystkie procesy związane z prowadzeniem finansów zostaną wykonane szybko, sprawnie i co najważniejsze, z najwyższą jakością, a także uwzględnieniem obecnie panujących zasad i reguł. Warto skorzystać z szansy na rozwój biznesu jak najszybciej i zlecić księgowość profesjonalistom. 

Poprzedni artykułObowiązki opiekunki pracującej w Niemczech
Następny artykułGranita w syropie – idealne rozwiązanie dla gastronomii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj