Jak wykorzystać symulacje wtrysku w budowie form wtryskowych

Symulacja wtrysku tzw. Symulacja moldflow to jeden z głównych obszarów działalności Pawform. Będąc w przeszłości także przedstawicielem innych programów do symulacji posiadamy bardzo szerokie doświadczenie w tym zakresie. Świadczymy także usługę symulacji wtrysku, także analizy moldflow dla klientów, którzy na co dzień nie są użytkownikami oprogramowania, a jedynie potrzebuje przeprowadzenia analizy moldflow.

W symulacji wtrysku możemy wyróżnić główne obszary usług, które są związane z analizą moldlfow, która obejmuje detale, zaprojektowanych wyrobów, oraz optymalizację form wtryskowych. W aspekcie analizy dla form wytryskowych sprawdzamy i analizujemy układ doprowadzenia tworzywa, układy chłodzenia oraz optymalizujemy proces wtrysku. Zanim zaczniemy budowę formy wtryskowej, musimy skupić się na optymalizacji geometrii naszego detalu, skupiając naszą uwagę na doborze punktu wtrysku, tak by zapewnić równomierne wypełnienie gniazda, tak by uniknąć defektów związanych z rozkładem temperatury. Musimy zweryfikować grubości ścianek naszego detalu, sprawdzić jak duże jest ryzyko związane z powstawianiem pułapek powietrznych. Dzięki temu, ze wykonujemy analizę moldflow na samym początku projektowania, możemy uniknąć wszystkich tych problemów związanych z projektowaniem wyborów z tworzyw sztucznych.

W obszarze optymalizacji detalu, możemy wyróżnić pewne typy detalów, tzw. Wizualne czyli takie , które będą widoczne dla użytkownika, oraz detale techniczne, które z reguły produkowane są z wzmocnieniem z tworzywa szklanego. Każdy taki detal ma inne wymagania, które są zależne odnośnie potencjalnych wad wizualnych czy deformacji. Bardzo ważne jest, żeby poświęcić jak najwięcej czasu na optymalizację detalu, dzięki temu mniej czasu stracimy go podczas prób i samego wdrożenia narzędzia do produkcji. Po optymalizacji detalu, przychodzi czas optymalizację formy wtryskowej, tutaj dzięki zastosowaniu symulacji wtrysku która głównie polega na ocenie geometrii układu doprowadzenia tworzywa, możemy zapewnić zbalansowanie form tzw. Familijnych, zweryfikować układ doprowadzenia tworzywa pod kątem zjawiska zwanego melt flipper. Dzięki symulacji moldflow, ocenimy cały projekt pod katem rozkładu temperatury, analiza termiczna jest istotna, ale, także ważne jest zaprojektowanie całego układu chłodzenia.

Finalny etap analizy moldflow przy budowie formy wtryskowej to proces w którym optymalizujemy prędkość wtrysku, ciśnienie docisku, oraz czas wtrysku. Podsumowując przeprowadzanie analizy modlflow podczas budowy formy wtryskowej, jest bardzo istotnym elementem, dzięki któremu możemy uniknąć w dużej mierze problemów związanych z wdrożeniem nowego narzędzia do produkcji. Jeśli chcesz sprawdzić jak działamy i jak pracujemy z klientem zapraszamy do współpracy!

Symulacja wtrysku

Pawform Narzędziownia

Konstrukcja detalu

Projektowanie detalu

Poprzedni artykułPożyczka na raty – alternatywa dla chwilówki?
Następny artykułTworzenie sklepów internetowych – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj