Tkaniny do druku – must have w branży reklamowej

Reklama wielkoformatowa jest dziś obecna wszędzie. Banery i plakaty zdobiące witryny sklepów w galeriach handlowych, już z daleka informują nas o ofercie danej marki. Każda drukarnia zajmująca się wytwarzaniem materiałów reklamowych musi więc zaopatrzyć się w dobrej jakości tkaniny do druku.

Jaka powinna być idealna tkanina przeznaczona do druku?

Rodzaj tkaniny za każdym razem trzeba dostosować do jego przeznaczenia. Inne materiały będą sprawdzały się we wnętrzach, a inne na zewnątrz. Jeszcze inaczej będzie się wytwarzało flagi lub drukowało w branży artystycznej (np. reprodukcje obrazów). Tkaniny mogą być bawełniane, poliestrowe lub bawełniano-poliestrowe. Na rynku znajdziemy materiały wolne od PCW, dobre do aplikacji typu indoor, które poddają się w pełni recyklingowi, ale możliwa do kupienia jest też tkanina z warstwą plastiku o przedłużonej żywotności. Aby ułatwić dobór najwłaściwszej tkaniny do druku, poniżej prezentujemy opis kilku popularnych materiałów stosowanych w branży reklamowej.

Tkanina Canvas – niczym płótno malarskie

Canvasy mogą być bawełniane lub poliestrowe. Są powlekane w taki sposób, aby umożliwić na nich druk cyfrowy. Ze względu na to, że przypomina płótno malarskie, wydruki zyskują szlachetności. Tkanina do druku Canvas zastosowanie znajduje więc przede wszystkim w branży artystycznej do wydruków reprodukcji i wysokiej jakości fotografii.

Tkaniny do roll up – idealne na banery

Wśród nich wyróżnić możemy m.in. frontlighty oraz backlighty. Pierwsza z nich to tkanina poliestrowa przystosowana do zadruku jednostronnego. Jest odporna na marszczenia i rozdarcia oraz daje się świetnie rozciągać. Stosuje się ją w aplikacjach oświetlanych od przodu. Backlight cechuje podobna wytrzymałość, jednak jego przeznaczenie jest nieco inne. Tym razem są to reklamy oświetlane z tyłu.

Tkanina z warstwą plastiku – dla zwiększonej trwałości

Reklamy wielkoformatowe, zwłaszcza te tworzące ekspozycje zewnętrzne, muszą być wyjątkowo odporne na czynniki mechaniczne, chemiczne i atmosferyczne. Niektóre tkaniny przeznaczone do druku powleka się więc warstwą tworzywa sztucznego. Taka powłoka na materiale zwiększa jego trwałość oraz czyni go idealnym do zastosowań długookresowych.

Meshe – siatka umieszczana na budynkach

Mesh to lekki, perforowany materiał o strukturze siatki. Umożliwia przepływ powietrza i światła, jest więc często stosowany na budynkach czy autobusach. Co więcej, materiał tego typu jest wodoodporny i niewrażliwy na promieniowanie UV i zmiany temperatur, niegroźne mu więc zamontowanie na zewnątrz nawet na długi czas.

Poprzedni artykułNiezbędne narzędzia w każdym domowym warsztacie
Następny artykułRodzaje wanien – który model wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj