Rodzaje wanien – który model wybrać?

Wanna wolnostojąca będzie idealnym wyborem do dużej łazienki, w średniej sprawdzi się narożna, a w małej – brodzik. Nie zawsze wybór jest jednak tak prosty, bo wiele zależy od naszych możliwości oraz oczekiwań – jeśli nie wiesz, co wybrać, pamiętaj, że wanna prostokątna lub prysznic będą najbardziej uniwersalne. Sprawdź, czym warto kierować się podczas zakupów, by cieszyć się piękną i funkcjonalną łazienką.

Wanna czy brodzik prysznicowy?

Zdecydować się na montaż wanny czy kabiny prysznicowej? To jedna z najważniejszych decyzji do podjęcia na etapie planowania aranżacji każdej łazienki. Trzeba wziąć pod uwagę jej wielkość, a także swój budżet oraz oczekiwania i potrzeby. Inne urządzenie wybierze singiel lub para, inne seniorzy lub rodzina z dziećmi i psem. Niezależnie od wielkości pomieszczenia łazienka powinna zapewniać komfort.

Wanna. Wanna – prostokątna czy narożna – jest synonimem relaksu, odpoczynku i doskonałego odprężenia. Można się w niej wykąpać, ale także odstresować i zapomnieć o codzienności oraz zmęczeniu. Kwestia rozmiaru nie jest jedynym kryterium wyboru, mimo że powierzchnia łazienki ma tu znaczenie podstawowe.

Brodzik. Brodzik prysznicowy sprawdzi się w małych pomieszczeniach – jeśli nie planujesz kąpać dziecka czy psa, robisz szybkie pranie dla singla albo pary, będzie dobrym wyborem.

Parawan nawannowy. Jeśli zaś masz miejsce, możesz zamontować wannę i parawan nawannowy, który połączy zalety obu urządzeń. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością – warto je rozważyć.

Modele wanien

Wielkość i kształt

Wanny mogą mieć rożną wielkość i kształt, ale także są wykonane z różnych materiałów. Klasyczna wanna prostokątna, o długości w przedziale 140-170 cm, gości w wielu łazienkach. Dopasuj ją do wolnej przestrzeni i swoich indywidualnych potrzeb, np. wzrostu. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca, dobrym pomysłem będzie wanna narożna montowana w rogu pomieszczenia.

Tworzywo

Wanny mogą być wykonane z różnych materiałów – dużą popularnością cieszą się wanny akrylowe, gdyż długo utrzymują ciepło podczas kąpieli, są łatwe w utrzymaniu w czystości i stosunkowo niedrogie oraz lekkie, co ułatwia ich transport oraz montaż. Nic dziwnego, że nadal są one najbardziej rozpowszechnione.

Wanny z konglomeratu z kolei zachwycają połyskiem, żeliwne przekonują trwałością i solidnym wykonaniem, ale są zimne, a ze sztucznego marmuru są solidne, odporne na uszkodzenia, ale ciężkie i drogie.

Poprzedni artykułTkaniny do druku – must have w branży reklamowej
Następny artykułJak tanio odmienić mieszkanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj