Przemysłowe lampy LED – wydajne i bezpieczne oświetlenie

panele led

Prawidłowo zaplanowane oświetlenie przestrzeni przemysłowych odgrywa istotną rolę w pracy całego przedsiębiorstwa. Pozwala na wydajną produkcję i zapewnia bezpieczeństwo zatrudnionym pracownikom. W przemyśle wykorzystuje się dedykowane rozwiązania – wytrzymałe i jasne lampy LED. Przeczytaj, żeby poznać wszystkie ich zalety i możliwe zastosowanie.

Zalety lamp przemysłowych LED

Systemy oświetleniowe wykorzystujące technologię LED są coraz częściej doceniane przez inwestorów i producentów w kraju i za granicą. Przyjrzyj się bliżej najważniejszym zaletom przemysłowych lamp LED.

Wytrzymała konstrukcja

Czym przemysłowe lampy LED różnią się od zwykłych, wykorzystywanych w warunkach domowych? Przede wszystkim konstrukcją. Modele dedykowane dla różnych gałęzi przemysłu muszą przetrwać pracę w niesprzyjających warunkach. Producenci topowych modeli uwzględniają te założenia, konstruując wydajne i wytrzymałe lampy dla systemów oświetleniowych.

Stosowane w zakładach przemysłu średniego i ciężkiego oświetlenie musi wykazywać dużą odporność na wysoką temperaturę oraz opary przemysłowe. Dodatkowym wyzwaniem bywa praca przy niestabilnym napięciu elektrycznym. Wysokiej jakości przemysłowe diody LED zapewniają prawidłowe oświetlenie obszarów roboczych nawet w najtrudniejszych warunkach.

Wysoka żywotność diod

Oprócz wytrzymałości, przemysłowe oświetlenie LED ma wiele innych zalet. Należy do nich niewielka emisja CO2 oraz promieniowania IR. Korzystanie z lamp LED-owych renomowanych producentów pozwala na osiągnięcie wysokiej żywotności. W niektórych modelach czas pracy diod LED może sięgać nawet 50.000h! W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami o żywotności 1.000-20.000h, LED-y wypadają zdecydowanie korzystniej.

Mocne światło o wybranej barwie

Kolejną niewątpliwą zaletą przemysłowych lamp LED jest wysoka skuteczność świetlna, określana w lm/W oraz możliwość dostosowania barwy światła do potrzeb użytkownika. Dla zastosowań przemysłowych najczęściej wykorzystuje się oświetlenie jednobarwne – czystą biel (4000-4500K) oraz ciepłą biel (2700-3000K).

Bezpieczne dla użytkowników

Przemysłowe lampy LED są w 100% bezpieczne dla człowieka. Nie emitują efektu stroboskopowego, więc nie męczą wzroku. Zapewniają komfortowe środowisko pracy dla osób zatrudnionych w zakładach produkcyjnych oraz halach magazynowych czy przeładunkowych. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w funkcjonalność ustawiania światła pod wskazanym kierunkiem. Inne mają matowe przesłony, które ograniczają efekt olśnienia. Wszystko to sprawia, że oświetlenie LED stanowi doskonałe rozwiązanie w każdej gałęzi przemysłu.

Gdzie można znaleźć przemysłowe lampy LED?

Diody LED w wytrzymałych obudowach są spotykane w obiektach sportowych i przemysłowych – począwszy od niewielkich magazynów, kończąc na ogromnych zakładach wielkopowierzchniowych. Poniżej zamieszczono zaledwie kilka przykładów miejsc, w których znajdziemy lampy przemysłowe LED.

  • Hale magazynowe i przeładunkowe
  • Stadiony, hale i inne obiekty sportowe
  • Oświetlenie placu budowy
  • Zakłady produkcyjne przemysłu średniego i ciężkiego
  • Przemysł motoryzacyjny i architektoniczny
  • Sygnalizacja uliczna oraz oświetlenie dróg, autostrad i centrów logistycznych

Przemysłowe lampy LED – stabilne i bezpieczne

Oświetlenie zaprojektowane z wykorzystaniem przemysłowych lamp LED-owych jest wydajne i bezpieczne. Montaż opraw oświetleniowych i diod renomowanych producentów pozwala na znaczne przedłużenie żywotności systemu, a jednocześnie obniża emisję CO2 i jest traktowane jako rozwiązanie energooszczędne. Nie ulega wątpliwości, że profesjonalne i wytrzymałe lampy LED okazują się praktyczne w każdej gałęzi przemysłu.

Poprzedni artykułChcesz wzbogacić swój dom? Postaw na filtr do wody pitnej pod zlew Dafi FLOW COMFORT!
Następny artykułJakie warunki trzeba spełnić aby ogłosić upadłość konsumencką ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj