Najczęstsze błędy popełniane w biznesie

Wiele osób marzy o tym, by pracować na swoim i otwiera firmę. Niestety bardzo duża część osób równie szybko takie firmy zamyka z powodu popełniania dość typowych błędów.

Brak przygotowania do prowadzenia biznesu

Firmy zbyt często otwierane są pod wpływem impulsu. Ktoś słyszy od znajomego, że w danej branży można zarobić duże pieniądze i decyduje się otworzyć biznes. Nie przeprowadza badania rynku, nie sprawdza popytu ani konkurencji a po kilku tygodniach okazuje się, że pomysł był nietrafiony.

Za mało środków na start

Jest to chyba jeden z najczęściej popełnianych błędów. Debiutujący przedsiębiorcy są przekonani, że szybko zaczną zarabiać duże pieniądze i już liczą na swoje przyszłe zyski. Zawsze trzeba mieć zabezpieczone środki, na co najmniej pół roku do przodu, bo firma w pierwszym roku działania najczęściej generuje straty.

Zbyt szybka rezygnacja z działania

Wielu debiutujących przedsiębiorców bardzo szybko się zniechęca. Są zaskoczeni nadmiarem pracy i ilością czasu, jaki trzeba poświęcać firmie. Nie wszyscy wytrzymują także ciężar ryzyka, jakie często trzeba ponosić. Warto już na wstępie zdawać sobie sprawę z tego, że prowadzenie firmy to przede wszystkim nieustanna konieczność rozwiązywania problemów.

Następny artykułCzy bycie freelancerem się opłaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj