Magazyny na Śląsku – rozwijający się rynek

Na Śląsku dynamicznie rozwija się m.in. branża logistyczna – powstają magazyny, hale i zakłady produkcyjne. Różne inwestycje realizowane są też w mniejszych miejscowościach – jak m.in. magazyny na wynajem Lędziny – mimo że największą popularnością cieszą się duże aglomeracje – jak Katowice, Bytom czy Gliwice – ale nie tylko.

Magazyny do wynajęcia – Lędziny

Goodman Lędziny Logistics Centre. Jedną z dużych inwestycji jest między innymi nowoczesne centrum logistyczne Goodman Lędziny Logistics Centre. W ramach tej realizacji dostępnych jest 111 500 mkw. powierzchni dostępnej w dwóch halach magazynowych. Szybko rozwijający się biznes i dobra infrastruktura drogowa oraz połączenia kolejowe gwarantują aglomeracji górnośląskiej zainteresowanie inwestorów i najemców. To bardzo ważny ośrodek dystrybucyjny w Polsce.

Najmniejsze moduły są dostępne od około 2 500 mkw. Wysokość magazynów to 10 m, dzięki czemu jest możliwość wysokiego składowania różnych towarów. Jest też opcja dostosowania powierzchni magazynowych do rozpoczęcia produkcji lekkiej.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Lędziny optymalnie położone

Przez Lędziny przebiega droga krajowa nr 1, która zapewnia wygodne połączenia w kierunkach Bielsko-Biała – Cieszyn oraz Kraków – Warszawa – Gdańsk. Są też połączenia drogowe z innymi ważnymi miastami konurbacji górnośląskiej – jak Katowice (ok. 22 km), Mysłowice (ok. 9 km) czy Tychy (ok. 11 km) – linia kolejowa nr 179.

Centrum logistyczne na Śląsku i hale produkcyjne w Lędzinach mają wiele zalet – m.in. świetne położenie, dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz pracowników fizycznych i dobry dojazd. Górny Śląsk to wicelider – zajmuje drugą pozycję na liście największych rynków magazynowych w Polsce.

Hale produkcyjne – Lędziny

Na Śląsku działa już wielu inwestorów – zarówno krajowych, jak i zagranicznych, gdyż potencjał logistyczny i w zakresie produkcji tego regionu jest wart uwagi. Popularne są nie tylko magazyny czy biura, ale także hale produkcyjne – Lędziny, Mysłowice czy Tychy to kilka przykładowych lokalizacji.

Do wyboru są różne obiekty – duże, mniejsze, blisko centrum miasta lub oddalone. Większość z nich to nowoczesne inwestycje z dobrym wyposażeniem. Poszukując obiektu dla siebie lub terenu na budowę, warto rozważyć też inne lokalizacje na Śląsku – mają one swoje zalety, m.in. niższe ceny czy stawki najmu. To jedna z najlepszych opcji w kraju.

Poprzedni artykułJak tanio odmienić mieszkanie?
Następny artykułIP Box – czym jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj