Czy spełniasz warunki dla korzystania z z usługi paczkomaty Allegro? Sprawdź!

Wysyłka jest nieodłącznym elementem sprzedaży internetowej, dlatego każdy przedsiębiorca, który swoją działalność postanowił związać z sieciowym kanałem dystrybucji, koniecznie musi zadbać o to, aby dostarczać swoim klientom w sposób szybko i niezawodny. Dziś skupimy się na najpopularniejszym w naszym kraju serwisie aukcyjnym, czyli dobrze znanym Allegro, a mianowicie tym, w jaki sposób można zyskać dostęp do wysyłki przez paczkomaty. Co warto wiedzieć w tej kwestii i jak przygotować się do efektywnej sprzedaży?

Regulamin Allegro – do jakich zasad musimy się przystosować?

To, że korzystanie z serwisu Allegro opiera się na konkretnym regulaminie, jest raczej oczywiste. Mniej oczywiste jest to, że aby udostępnić sobie usługę paczkomaty Allegro, koniecznością jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Ma to związek z samą realizacją tej usługi, dlatego wymaga również zaakceptowania jej regulaminu. Kolejnym warunkiem, który sprzedawca musi spełnić, jest uiszczenie stosownych opłat. Ich wysokość zależy od ceny podstawowej (17,31 złotych netto) oraz ilości nadanych przesyłek. Pod uwagę należy wziąć także doliczony za paczkę podatek VAT. Opłaty związane są także z poszczególnymi usługami, które obejmują dostawę paczek – ich cennik można odszukać w Punktach Obsługi Paczek, a także stronie internetowej Inpost.pl. Bardziej wymagający klienci mogą zdecydować się na poszczególne usługi dodatkowe, także uwzględnione w tym cenniku.

Istotną kwestią jest tu także brak możliwości płacenia gotówką. Paczkomaty Allegro obsługiwane są przy pomocy Menadżera Paczek, tam też dokonywane są stosowne płatności. Nadawca paczki musi posiadać swoje własne, indywidualne konto, z uwzględnieniem jego konfiguracji i połączenia z kanałem Allegro. Należy wspomnieć także o tym, że zaległości wobec operatora są tutaj niedopuszczalne, a ilość środków dostępnych w Menedżerze Paczek musi pokrywać się z kosztem kuriera i wysyłki. Bez dostatecznych środków, operator może odmówić świadczenia wobec nadawcy, który jest zobowiązany do tego, aby opłat uiszczać z góry.

Jakie warunki obejmują paczkomaty Allegro? Gabaryty, masa, zawartość

„Prawo Pocztowe”, czyli Ustawa zawarta w Dz.U. 2012 poz. 1529, z późn. zm. z dn. 23.11.2012 r. jasno określa co może znaleźć się w wysyłce, a co nie. Do przedmiotów, których paczkomaty Allegro nie dopuszczają, zalicza się:

 • ważne dokumenty
 • pieniądze
 • papiery wartościowe
 • narkotyki i substancje psychotropowe
 • zwierzęta (żywe lub martwe)
 • rośliny
 • przedmioty delikatne, wymagające specjalnych form transportu
 • przedmioty wartościowe
 • przedmioty kradzione, pochodzące z przestępstwa
 • środki niebezpieczne (o właściwościach żrących, drażniących, wybuchowych, łatwopalnych lub utleniających)
 • broń i amunicję

Maksymalna masa paczki to 25 kg, natomiast maksymalne dozwolone gabaryty wynoszą 41 cm x 38 cm x 64 cm. W przypadku przekroczenia tych wartości przesyłka zostanie zwrócona nadawcy lub dostarczona do Oddziału, zamiast paczkomatu. Rzecz jasna, nieprawidłowe przesyłki wiążą się z dodatkową opłatą.

Poprzedni artykułDobry a zły PR – poznaj różnice
Następny artykułJakie działania pomagają wypozycjonować stronę WWW?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj