Czy budowa hali może się opłacać?

Dodatkowa powierzchnia magazynowa lub przemysłowa to spora inwestycja, która powinna zostać poprzedzona odpowiednią analizą opłacalności. Wydatki, jakie trzeba ponieść przy tej okazji, sięgają sporych kwot. Czy zatem taka inwestycja może być opłacalna?

Od czego zależy opłacalność budowy hali przemysłowej?

Największym błędem, jaki może popełnić firma, to szukanie najtańszej oferty budowy hali przemysłowej. Często wykonywane są one po kosztach, a ich użyteczność bywa daleka od planów. W jaki sposób zatem postawić taką konstrukcję w opłacalny sposób?

  • Warto postawić na nowoczesne technologie. Lekka konstrukcja stalowa pokryta blachą gwarantuje dużą wytrzymałość i krótki czas budowy.
  • Jeśli w środku muszą panować określone, stabilne warunki, zainwestuj w płyty warstwowe. Jest to kosztowne rozwiązanie, jednak szybko zacznie przynosić wymierne korzyści w postaci mniejszych wydatków na urządzenia chłodnicze lub grzewcze.
  • Warto rozważyć założenie paneli fotowoltaicznych na dachu hali produkcyjnej. Zasili ona część urządzeń i maszyn pracujących w hali, a dodatkowe dofinansowania pozwolą znacznie ograniczyć koszty takiej inwestycji. W dniach wolnych możesz odsprzedawać nadmiar produkowanego prądu do sieci.
  • Wiele firm mówi, że fundamenty nie są potrzebne. Jednak my stawiamy na rozwiązania z mocnym usytuowaniem konstrukcji w ziemi. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ławy fundamentowej lub stóp fundamentowych, które zapewnią stabilność całej hali, a jednocześnie nie będą stanowić tak dużego wydatku, jak pełne fundamenty pod budynek.

Zastosowanie tego typu rozwiązań pozwoli postawić dobrze i efektywnie pracującą konstrukcję. Eksploatacja hali będzie znacznie tańsza, niż w przypadku „tanich” budynków. Patrząc dalej w przyszłość, możesz zarobić więcej.

Jak zarabiać na hali przemysłowej?

Warto postawić na sprawdzonego i doświadczonego wykonawcę, który zajmie się kompleksowym wykonaniem całej konstrukcji. Taką firmą jest na przykład Spot-On Welding. Dzięki temu cały proces, od projektowania po budowę, przebiegnie szybciej i sprawniej. Także koszt będzie niższy, niż w przypadku zatrudniania dziesiątek pod wykonawców, z których każdy chciałby zarobić swoją część.

Nie warto też stawiać bardzo małych konstrukcji. Lepiej od razu budować z myślą o przyszłości. Koszt budowy drugiej hali lub rozbudowy pierwszej będzie znacznie większy, niż koszty eksploatacyjne związane z nieco większą konstrukcją stalową. Nadmiarową przestrzeń natomiast możesz wypożyczać podmiotom zewnętrznym, aby inwestycja zwróciła się jeszcze szybciej.

Skorzystaj ze wsparcia Spot-On Welding, a Twoja hala przemysłowa z pewnością przyniesie Ci zysk!

Poprzedni artykułSztuka wyceny nieruchomości – Dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?
Następny artykułMateriały reklamowe dla firm – w Skankolor zaprojektujemy i wydrukujemy je dla Ciebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj